آبگیرهای استان تهران میزبان فلامینگوها
آبگیرهای استان تهران میزبان فلامینگوها

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران از ورود تعدادی فلامینگو به همراه سایر پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر به آبگیرهای جنوب استان تهران در روزهای اخیر خبر داد. به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، مهرداد کتال محسنی معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه گشت و پایش ماموران و کارشناسان […]

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران از ورود تعدادی فلامینگو به همراه سایر پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر به آبگیرهای جنوب استان تهران در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، مهرداد کتال محسنی معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه گشت و پایش ماموران و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش از زیستگاه‌های آبی استان تهران به منظور کنترل بیماری آنفلوآنزای پرندگان به طور مستمر انجام می‌شود، افزود: روز گذشته کارشناسان حین بازدید و پایش آبگیر قنبرآباد شهرستان ری، تعدادی فلامینگو را در این منطقه مشاهده کردند.

وی با بیان اینکه برخی از این فلامینگوها نابالغ بوده و اولین زمستان گذرانی خود را در این آبگیر می گذرانند، اظهار داشت: با توجه به اینکه فلامینگوها از گونه های تحت حمایت و حفاظت سازمان محیط زیست هستند، این زیستگاه آبی در کنار سایر زیستگاه ها بطور مستمر تحت کنترل و پایش محیط بانان منطقه قرار دارد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به سرشماری پرندگان در سال ۹۷ ، گفت: درسال گذشته ۳۲ گونه پرندگان مهاجر در استان تهران سرشماری شد که این گونه ها بیشتر شامل اردک سرسبز، خروس کولی، خوتکا، انواع حواصیل، کشیم، انواع کاکائی، باکلان و آنقوت بود.

وی ادامه داد: دریاچه سدهای ماملو، لتیان، فشافویه همچنین حوضچه های پرورش ماهی عشق آباد و آبگیرهای بندعلیخان، قنبرآباد و دریاچه شهدای خلیج فارس تهران و رودخانه شور و بخش هایی از رودخانه حفاظت شده جاجرود مکان هایی هستند که بیشتر این پرندگان در آن فرودآمده و اقامت دارند.

کتال محسنی در پایان با تأکید بر اینکه با متخلفان شکار و صید، برابر قانون برخورد می شود، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف شکار و صید و یا لاشه مشکوک هر گونه پرنده مهاجر و غیر مهاجر بلافاصله موضوع را به اداره محیط زیست شهرستان مربوطه و یا سامانه تلفنی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/