افزایش ۵ برابری اختلال سلامت روان در نوزادان با بیماری قلبی مادرزادی
افزایش ۵ برابری اختلال سلامت روان در نوزادان با بیماری قلبی مادرزادی

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد، کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب پنج برابر بیشتر با احتمال ابتلا به اختلال سلامت روان روبرو هستند. به گزارش خبرنارگروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از «bcm.edu»، نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته، کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب پنج برابر بیشتر با احتمال ابتلا به […]

پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد، کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب پنج برابر بیشتر با احتمال ابتلا به اختلال سلامت روان روبرو هستند.

به گزارش خبرنارگروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از «bcm.edu»، نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته، کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب پنج برابر بیشتر با احتمال ابتلا به اختلال سلامت روان روبرو هستند.

یکی از محققان این بررسی می‌گوید: میلیون‌ها نفر از بیماری‌های عصبی و روانپزشکی رنج می‌برند. هدف ما کشف هر چه بیشتر علل اساسی این اختلالات و ایجاد درمان‌های موثر، بهبود زندگی بیماران و خانواده‌های آنهاست.

مطالعات محققان بیمارستان کودکان تکزاس نشان می‌دهد بیماران مبتلا به بیماری مادرزادی قلب در مقایسه با کودکان فاقد این شرایط بسیار در معرض ابتلا به افسردگی، اضطراب و اختلال بیش فعالی قرار دارند.

«کیلا لوپز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «اما براساس مطالعات قبلی می‌دانستیم که این شرایط در نوجوانان و افراد بزرگسال مبتلا به بیماری مادرزادی قلب شیوع بیشتری دارد اما در مورد کودکان داده‌ای وجود نداشت».

انتهای پیام/