انجام ۱۷۰۰ آزمایش مربوط به بیماران کرونا در ۵ آزمایشگاه کشور
انجام ۱۷۰۰ آزمایش مربوط به بیماران کرونا در ۵ آزمایشگاه کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون ۱۷۰۰ آزمایش در ۵ آزمایشگاه کشور درباره مبتلایان به کرونا انجام شده است، گفت: هر آزمایشگاه از مجموع ۵ آزمایشگاه تشخیصی بیماران کرونا در کشور روزانه ۳۰۰ آزمایش پیچیده تخصصی را انجام داده است. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت […]

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون ۱۷۰۰ آزمایش در ۵ آزمایشگاه کشور درباره مبتلایان به کرونا انجام شده است، گفت: هر آزمایشگاه از مجموع ۵ آزمایشگاه تشخیصی بیماران کرونا در کشور روزانه ۳۰۰ آزمایش پیچیده تخصصی را انجام داده است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت در نشست خبری در مورد وضعیت بیماری کرونا در کشور که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، اظهار داشت: بیمارستان مسیح دانشوری بیمارستان ویژه‌ای است که پیچیده‌ترین بیماری‌های ریوی به آن مراجعه می‌شود و مدرن‌ترین امکانات را دارد و بنده از زحمات ریاست و متخصصان این بیمارستان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از لحظه‌ای که ما امکانات تشخیصی این بیماری را دریافت کرده‌ایم، یعنی از دوشنبه هفته گذشته تاکنون ۱۷۰۰ آزمایش در ۵ آزمایشگاه که یکی از آنها همین آزمایشگاه ویروس‌شناسی بیمارستان مسیح دانشوری است انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت اظهار داشت: این تعداد آزمایشگاه هر روز ۳۰۰ آزمایش پیچیده تخصصی را انجام داده‌اند و با تلاش‌های صورت گرفته و با روش‌های مدرن تشخیصی و درمانی اکثر بیماران رو به بهبودی می‌روند.

گویا یادآور شد: ما تجربه خوبی در بیمارستان مسیح دانشوری در همین مدتی که اقدامات درمانی بیماران کرونا ویروس را انجام داده‌ایم، داشته‌ایم که می‌تواند در اختیار کشورهای دیگر قرار گیرد تا آنها مشاهده کنند چه اقداماتی را انجام داده‌ایم.