اوپک پلاس برای کاهش بیشتر عرضه به توافق رسید/ عرضه نفت ۵۰۰ هزار بشکه کاهش یافت
اوپک پلاس برای کاهش بیشتر عرضه به توافق رسید/ عرضه نفت ۵۰۰ هزار بشکه کاهش یافت

ساعاتی پیش تلاش‌ها در نشست اوپک و دیگر تولیدکنندگان عمده نفت نظیر روسیه با توافق بر سر کاهش عرضه ۱٫۷ میلیون بشکه‌ای نتیجه داد. به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از فاینانشیال تایمز، در حالی که تا چند ساعت پیش خبرگزاری‌ها از شکست اوپک و دیگر تولیدکنندگان عمده نفت نظیر روسیه برای رسیدن به […]

ساعاتی پیش تلاش‌ها در نشست اوپک و دیگر تولیدکنندگان عمده نفت نظیر روسیه با توافق بر سر کاهش عرضه ۱٫۷ میلیون بشکه‌ای نتیجه داد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از فاینانشیال تایمز، در حالی که تا چند ساعت پیش خبرگزاری‌ها از شکست اوپک و دیگر تولیدکنندگان عمده نفت نظیر روسیه برای رسیدن به توافق در راستای کاهش بیشتر عرضه نفت به بازار  خبر می‌دادند اماساعتی پیش اوپک و متحدان نفتی این گروه برای کاهش عرضه ۱٫۷ میلیون بشکه‌ای روزانه به بازار توافق کردند.

اوپک از ابتدای سال ۲۰۱۷ ، ۱٫۲میلیون بشکه از عرضه خود به بازار جهانی کاسته بود که براساس توافق کنونی علاوه بر این رقم ۵۰۰هزار بشکه دیگر نیز از عرضه اوپک به بازار کاسته خواهد شد. 

در نشست دیروز و امروز چند کشور از موافقت خود برای کاهش این مقدار از عرضه خبر داده بودند اما تا حدود یک ساعت پیش توافق جامعی در این زمینه بین نفتی‌ها شکل نگرفته بود.

البته قرار است طی ساعات آینده جزئیات این کاهش عرضه و سهم هر کشور از کاهش صادرات به بازار جهانی مورد بحث قرار گیرد و سهمیه‌ها تعیین شود.

انتهای پیام/