این بیماری حاصل «کم‌خونی» در بارداری است
این بیماری حاصل «کم‌خونی» در بارداری است

براساس مطالعه محققان، زنانی که از عارضه کم خونی در طی ۳۱ هفته بارداری رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد کودک مبتلا به اوتیسم داشته باشند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد خانم‌های بارداری که در ۳۰ هفته اول از کم خونی […]

براساس مطالعه محققان، زنانی که از عارضه کم خونی در طی ۳۱ هفته بارداری رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد کودک مبتلا به اوتیسم داشته باشند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد خانم‌های بارداری که در ۳۰ هفته اول از کم خونی رنج می‌برند ، بیشتر احتمال دارد کودک مبتلا به اوتیسم و ​​ اختلال ADHD داشته باشند.

اختلال کم توجهی- بیش فعالی یک کم­توانی و اختلال رفتاری – رشدی است و به این معناست که فرد مبتلا برای متمرکز کردن توجه خود دچار مشکل است.

در این پژوهش که به سرپرستی محققان سوئدی صورت گرفته، بیش از نیم میلیون مادر و کودک از سال ۱۹۸۷ تا پایان ۲۰۱۰ تحت بررسی قرار گرفتند و درنهایت مشخص شد، آهن ممکن است قبل از ۳۰ هفته در رشد مغز جنین تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

براساس مطالعه محققان در سوئد، زنانی که از عارضه کم خونی در طی ۳۱ هفته بارداری رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد کودک مبتلا به اوتیسم داشته باشند.

زنان بالغ به طور معمول روزانه به ۱۵ میلی گرم آهن نیاز دارند، اگرچه ممکن است بعداً در دوران بارداری افزایش یابد زیرا بدن از آهن برای ساخت خون اضافی برای کودک استفاده می‌کند.

طبق برآوردها، ۲۰ درصد از زنان باردار در سراسر جهان از کم خونی رنج می‌برند؛ تقریباً شش درصد از مادران در این مطالعه با عارضه کم خونی تشخیص داده شدند.

نتایج این پژوهش در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده است.

انتهای پیام/