رژیم های کم چرب برای مردان خطرناک است
رژیم های کم چرب برای مردان خطرناک است

نتایج یک بررسی علمی جدید نشان می‌دهد که رژیم های غذایی کم چرب برای مردان خطرناک است و باعث کاهش سطح تستسترون در آنها می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، یافته‌هایی که حاصل مطالعه بر روی ۳۱۰۰ مرد در آمریکا است نشان می‌دهد که آن دسته […]

نتایج یک بررسی علمی جدید نشان می‌دهد که رژیم های غذایی کم چرب برای مردان خطرناک است و باعث کاهش سطح تستسترون در آنها می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، یافته‌هایی که حاصل مطالعه بر روی ۳۱۰۰ مرد در آمریکا است نشان می‌دهد که آن دسته از مردانی که از رژیم‌های غذایی کم چرب پیروی می‌کنند با خطر جدی کاهش سطح تستسترون مواجه هستند.

در میان ۳۱۰۰ نفری که شرایط آنها در جریان این مطالعه تجزیه و تحلیل شد، حدود ۱۴ درصد از رژیم غذایی کم چرب و ۲۴ درصد از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کردند. در قالب رژیم دوم غذاهای چرب هم مصرف می‌شود. بعد از بررسی سطح تستسترون در گروه‌های یادشده مشخص شد که استفاده کنندگان از رژیم غذایی کم چرب در این زمینه بامشکل مواجه بوده‌اند.

بر همین اساس مردان و به خصوص افرادی که وزنی مناسب و عادی دارند، باید از پیروی از رژیم‌های غذایی کم چرب خودداری کنند. همچنین افراد چاق و دارای اضافه وزن هم بهتر است از طریق پیگیری تمرینات ورزشی و نه تبعیت از رژیم های غذایی به شدت کم چرب برای کاهش وزن خود اقدام کنند.

انتهای پیام/