سالن های تئاتر فعلا بازگشایی نخواهند شد/ بلاتکلیفی پرداخت خسارت گروه های نمایشی
سالن های تئاتر فعلا بازگشایی نخواهند شد/ بلاتکلیفی پرداخت خسارت گروه های نمایشی

درحالیکه انتظار می رفت سالن های نمایشی کشور به صورت محدود و با رعایت مسائل بهداشتی در ایام عید سعید فطر بازگشایی شوند، چنین اتفاقی نیفتاد. به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، با توجه به رد شدن پیک شیوع کرونا در کشور و اُفت شدید میزان انتقال بیماری و مرگ و میرها در شهرها و […]

درحالیکه انتظار می رفت سالن های نمایشی کشور به صورت محدود و با رعایت مسائل بهداشتی در ایام عید سعید فطر بازگشایی شوند، چنین اتفاقی نیفتاد.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس، با توجه به رد شدن پیک شیوع کرونا در کشور و اُفت شدید میزان انتقال بیماری و مرگ و میرها در شهرها و مشخص شدن لیست شهرهای سفید، انتظار بر این بود که سالن های نمایش به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شود اما چنین اتفاقی نه برای سالن های تئاتر و نه سینما رخ نداد.

«قادر آشنا» مدیر کل هنرهای نمایشی در این باره به خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس گفت: هنوز ابلاغیه و دستورالعملی برای بازگشایی سالن های تهران از سوی ستاد بحران کرونا ووزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نشده است.

وی درباره کمک هزینه هایی که می بایست برای گروه های نمایشی خسارت دیده و لیست برداری شده از سوی اداره کل هنرهای نمایشی پرداخت شود، نیز به خبرنگار فارس گفت: قرار است به زودی این اتفاق بیافتد اما مشخص نیست و امیدوارم که زمانبر نباشد.