سفیر یمن در ایران: نماینده سازمان ملل عادت دارد جای جلاد و قربانی را عوض کند
سفیر یمن در ایران: نماینده سازمان ملل عادت دارد جای جلاد و قربانی را عوض کند

سفیر یمن در ایران در واکنش به سخنان نماینده سازمان ملل در یمن، وی را به استاندارد دوگانه متهم کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابراهیم الدیلمی» سفیر جمهوری یمن در ایران، در صفحه توئیتر خود به موضع امروز «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل اشاره کرد و گفت که او جای جلاد و قربانی […]

سفیر یمن در ایران در واکنش به سخنان نماینده سازمان ملل در یمن، وی را به استاندارد دوگانه متهم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ابراهیم الدیلمی» سفیر جمهوری یمن در ایران، در صفحه توئیتر خود به موضع امروز «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل اشاره کرد و گفت که او جای جلاد و قربانی را عوض کرده است.

او نوشت: «فرستاده سازمان ملل همچون گذشته عادت دارد که مواضع دوگانه اتخاذ کرده و قربانی را محکوم و جلاد را تبرئه کند و حقایق را وارونه جلوه دهد.»

الدیلمی همچنین گفت که نماینده سازمان ملل تمامی بدیهیات قوانین بین‌المللی را نادیده می‌گیرد و اگر به اجرای درخواست دبیرکل سازمان ملل برای اجرای آتش‌بس در یمن اصرار دارد؛ از شورای امنیت بخواهد تا قطعنامه روشنی در خصوص توقف درگیری‌ها و از بین رفتن محاصره یمن صادر کند.

گریفیتس امروز در واکنش به حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به عمق خاک عربستان، آن را در راستای «افزایش تنش» در یمن و هم ردیف حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن دانست و مدعی شد که این حملات غیر قانونی است.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمنی امروز  از بزرگترین عملیات پهپادی و موشکی به عمق خاک عربستان خبر داد. (جزئیات بیشتر)