شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان با دانش جوانان نخبه کشور
شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان با دانش جوانان نخبه کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان ملی نخبگان حمایت‌های خوبی از جوانان نخبه به عمل می‌آورد و به این جوانان تسهیلاتی از جمله ارائه وام در بحث تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیانی که شرایط و شاخص‌های خوبی داشته باشند، می‌دهد. بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو […]

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان ملی نخبگان حمایت‌های خوبی از جوانان نخبه به عمل می‌آورد و به این جوانان تسهیلاتی از جمله ارائه وام در بحث تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیانی که شرایط و شاخص‌های خوبی داشته باشند، می‌دهد.

بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره  جایگاه دانشگاهیان و نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها برای حل مشکلات کشور،‌گفت: سازمان ملی نخبگان حمایت  لازم را از جوانان نخبه به عمل می‌آورد؛ همچنین فعالیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که به صورت مستقیم زیر نظر رئیس جمهور فعالیت می‌کند اهمیت و جایگاه نخبگان در کشور را نشان می‌دهد.

* شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان توسط جوانان نخبه

وی افزود: ارائه وام در بحث تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان به جوانانی که شرایط و شاخص‌های خوبی دارند و عضو بنیاد نخبگان هستند، تعلق می‌گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در بسیاری از مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان توسط جوانان نخبه تشکیل و در حال کار و فعالیت هستند که باعث مرتفع شدن بسیای از مشکلات شده است.

* کارهای رسانه‌‌‌ای و تبلیغاتی بیشتری برای شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان انجام شود

بنیادی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم درمورد شرکت‌های دانش‌بنیان به مردم ارائه نشده است، یادآور شد: با وجود اینکه بسیاری از مسئولین کشور از پتانسیل بالقوه و بالفعل این شرکـت‌ها آگاه هستند اما به نظر می‌رسد که باید کارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای بیشتری در مورد این شرکت‌ها برای این نخبگان صورت گیرد.

انتهای پیام/