طالبی: نمی دانم به چه جرمی به دادگاه احضار شده‌ام!/ احضار برای فیلمی که نساخته و فیلم‌نامه‌ای که ننوشتم
طالبی: نمی دانم به چه جرمی به دادگاه احضار شده‌ام!/ احضار برای فیلمی که نساخته و فیلم‌نامه‌ای که ننوشتم

ابوالقاسم طالبی اعلام کرده بعد از ۲ سال که گفته قصد داشته فیلمی درباره حسن روحانی و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ بسازد، به دادگاه احضار شده و در حال حاضر با قید وثیقه آزاد است. به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم‌های سینمایی «قلاده‌های طلا»، «یتیم خانه ایران»، «دست‌های خالی» […]

ابوالقاسم طالبی اعلام کرده بعد از ۲ سال که گفته قصد داشته فیلمی درباره حسن روحانی و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ بسازد، به دادگاه احضار شده و در حال حاضر با قید وثیقه آزاد است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم‌های سینمایی «قلاده‌های طلا»، «یتیم خانه ایران»، «دست‌های خالی» و … در روز ۱۳ خرداد سال ۹۹ در توئیتی عنوان کرده بود:

«امروز ۹۹/۳/۱۳ به شکایت #دولت احضار و مورد بازپرسی قرار گرفتم به اتهام فیلمی که زمانی در توییتی گفته‌ام می‌سازم.

البته در دولت ‌هاشمی و بعد سر #قلاده_های_طلا طعم دادگاه، شنود و ورود به منزلم و… را چشیده‌ام؛ می‌گویم تا تاریخ بنویسد، لیبرال‌های وطنی…»

به گزارش فارس، در سال ۹۷ طالبی عنوان کرده بود که می خواهد فیلمی درباره حسن روحانی و روایت یک ملاقات در سال ۶۵ بسازد. اما طبق صحبت های اخیر این کارگردان، بعد از دو سال به دادگاه احضار شده است در حالی که هنوز این فیلم را نساخته و حتی گفته که فیلم نامه ای هم برای این فیلم در دست ندارم.

طالبی دراین باره گفته است: پس از احضار به دادگاه و بعد از گفت‌وگوی اولیه، قرار شد دوباره من را به دادگاه فرا بخوانند. جرم من تنها این بود که گفته بودم می خواهم فیلمی بسازم. شاکی من نهاد ریاست جمهوری است و باید مراحل قانونی را طی کنم. حتی الان به قید وثیقه آزاد هستم.