مبتلایان به این سندرم مراقب کرونا باشند
مبتلایان به این سندرم مراقب کرونا باشند

نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد افراد مبتلا به سندرم متابولیک برای بهبودی از کووید ۱۹ به زمان بسیار بیشتری احتیاج دارند.  به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان‌تایمز، نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد افراد مبتلا به سندرم متابولیک برای بهبودی از کووید ۱۹  به زمان بیشتری احتیاج دارند. بنابه […]

نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد افراد مبتلا به سندرم متابولیک برای بهبودی از کووید ۱۹ به زمان بسیار بیشتری احتیاج دارند.

 به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان‌تایمز، نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد افراد مبتلا به سندرم متابولیک برای بهبودی از کووید ۱۹  به زمان بیشتری احتیاج دارند.

بنابه گفته محققان، سندرم متابولیک گروهی از عوامل خطر شامل چربی دور کمر، چاقی شکمی، فشارخون بالا، دیابت، تری گلیسیرید بالا و HDL (چربی خوب) پایین است که با هم رخ می‌دهند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته و دیابت را افزایش می‌دهند.
پژوهشگران تأکید می‌کنند، سندرم متابولیک و ابتلا به کووید ۱۹ می‌تواند یک ترکیب کشنده باشد؛ لذا لازم است افراد سطح قند خون، کلسترول و فشار خون خود را کنترل کنند.

بررسی‌های متعدد نشان داده، فرد مبتلا به سندرم متابولیک اگر مبتلا به ویروس کرونا شناخته شود، بهبودی بسیار طولانی‌تری را پشت سر خواهد گذاشت.

کارشناسان نیز تأکید می‌کنند، مدیریت دیابت، به ویژه در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا بسیار مهم است و افراد می‌توانند از طریق کنترل آن جان خود را نجات دهند.

انتهای پیام/