هدیه ویژه رونالدو به دختر ایرانی+ تصاویر
هدیه ویژه رونالدو به دختر ایرانی+ تصاویر

«فاطمه حمامی » دختری با معلولیت ۸۵ درصدی، تنها با دو انگشت پای راست خود، خالق زیباترین تصاویر مختلف از جمله عکس‌های پرتره هنرمندان و فوتبالیست‌های مشهور جهان شده است و سه کتاب نیز در دست چاپ دارد. گروه اجتماعی خبرگزاری فارس: تنها ۱۰ دقیقه نرسیدن اکسیژن کافی بود تا فاطمه را از زندگی معمول […]

«فاطمه حمامی » دختری با معلولیت ۸۵ درصدی، تنها با دو انگشت پای راست خود، خالق زیباترین تصاویر مختلف از جمله عکس‌های پرتره هنرمندان و فوتبالیست‌های مشهور جهان شده است و سه کتاب نیز در دست چاپ دارد.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس: تنها ۱۰ دقیقه نرسیدن اکسیژن کافی بود تا فاطمه را از زندگی معمول و مانند همه انسان‌های اطراف خود محروم سازد. روز شومی که در آن همراه با خواهر خود که دختران دوقلوی خانواده حمامی بودند پس از تولد به دلیل نرسیدن اکسیژن دچار ضایعه مغزی شده و حالا ۳۰ بهار است با دستانی ناتوان از حرکت دست و پنجه نرم می‌کند.

بله! روایت امروز ما هنرنمایی «فاطمه حمامی»، دختر توان یاب کاشانی که چند روزی است اوج هنرنمایی و ترسیم تصاویر زیبای او، مخاطبان بسیاری را به گالری «مهر رضای تهران» کشانده است. دختر معلولی که علی رغم معلولیت ۸۵ درصدی و به راحتی سخن گفتن، خالق زیباترین تصاویر از طبیعت و پرتره افراد مختلف از جمله هنرمندان و فوتبالیست‌های مشهور دنیا شده است.

به گالری که می‌رسم اولین تصویر تابلوهای رنگارنگی است که تمام دیوار ساختمان را پُر کرده است. جمعیت زیادی در وسط گالری مشغول تماشای خالق این تابلوها هستند و هرکس با گوشی همراه خود در حال گرفتن عکس و فیلم از او که در حال ترسیم نقش‌ها آن هم با دو انگشت پای خود است، هستند.

اگرچه از کودکی از نعمت حرکت دادن دستها محروم بوده است و همه کارهای شخصی  را مادرش انجام می‌دهد اما یک دنیا عزم و اراده پشت این ناتوانی جسمی نهفته است و انگار روز به روز استعدادهای او شکوفاتر می‌شود.

از دوران کودکی به نقاشی‌های برادر و خواهرش نگاه می‌کرده  و شوق ترسیم نقش‌ها و چهره‌ها ابتدا با خط‌های در هم تنیده در کاغذ آغاز شد و در وجودش زبانه کشید تا آنکه خود خالق زیباترین تصاویر شد و اکنون به نقاشی چیره دست تبدیل شده و نگاه‌های متعجب مخاطبان رامتحیّر هنرنمایی خود کرده است.

زهره اربابی، مادر فاطمه حمامی که همراه همسرش فاطمه را به تهران آورده است،می‌گوید: فاطمه  ۳۰ ساله است. با خواهرش دوقلو بودند که خواهر فاطمه دوماه پیش درگذشت.

فاطمه به دلیل عدم رسیدن اکسیژن به مدت ۱۰ دقیقه دچار بیماری «سی پی» شد. او نمی‌تواند با دستان خود کار کند و توان انجام هیچ کاری را با دستان خود ندارد. دچار لکنت زبان است و به سختی صحبت می‌کند.