هشدار: ۴۰ درصد مبتلایان به کرونا هیچ نشانه‌ای ندارند
هشدار: ۴۰ درصد مبتلایان به کرونا هیچ نشانه‌ای ندارند

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که چهل درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هیچ نشانه‌ای ندارند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که چهل درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هیچ نشانه‌ای ندارند. به گفته کارشناسان بهداشتی، انتقال […]

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که چهل درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هیچ نشانه‌ای ندارند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که چهل درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هیچ نشانه‌ای ندارند.

به گفته کارشناسان بهداشتی، انتقال ویروس کرونا از افرادی که هیچ گونه علامتی ندارند را تنها می‌توان از طریق آزمایش کنترل کرد.

در ژاپن نیز ۸۰ درصد مسافرین کشتی «Diamond Princess» که نوع جدیدی از ویروس کرونا در آنها کشف شده بود، هیچ علامت و علائم خفیفی نداشتند.

این نخستین باری نیست که دانشمندان در مورد گسترش بدون علامت ویروس کرونا هشدار داده‌اند؛ محققان ارشد، آن را پاشنه آشیل از بیماری همه گیر نامیدند.

کارشناسان با تحلیل شیوع ویروس کرونا در یکی از شهرهای ایتالیا دریافتند، بخش عمده انتقال ویروس و درنهایت بروز بیماری توسط افرادی صورت گرفته که هیچ نشانه‌ای نداشتند.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به ۲۳۷ هزار و ۳۲۴ نفر رسیده است که ایتالیا را هفتمین کشور جهان پس از ایالات متحده، روسیه، برزیل، اسپانیا، انگلیس و هند از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

انتهای