واشنگتن: راهبرد ما در قبال ایران انزوای دیپلماتیک و فشار اقتصادی است
واشنگتن: راهبرد ما در قبال ایران انزوای دیپلماتیک و فشار اقتصادی است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با دفاع از تحریم‌های تازه این کشور علیه ایران، گفت این تحریم‌ها بخشی از کارزار فشار حداکثری و راهبرد فشار اقتصادی و دیپلماتیک علیه ایران است. به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه گفت راهبرد واشنگتن در قبال تهران، تلاش برای انزوای اقتصادی […]

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با دفاع از تحریم‌های تازه این کشور علیه ایران، گفت این تحریم‌ها بخشی از کارزار فشار حداکثری و راهبرد فشار اقتصادی و دیپلماتیک علیه ایران است.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه گفت راهبرد واشنگتن در قبال تهران، تلاش برای انزوای اقتصادی و دیپلماتیک ایران است.

اورتاگوس که با شبکه «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به تحریم‌هایی که آمریکا اخیرا علیه ایران اعلام کرد، گفت: «فکر می‌کنم مهم است که به یاد داشته باشیم که این بخشی از کارزار فشار حداکثری ما علیه این رژیم است که از یک سال و نیم پیش آغاز شده است.»

وی افزود: «بسیاری از افراد از ما می‌پرسند که راهبرد ما بعد از کشتن “قاسم سلیمانی” و حمله موشکی رژیم ایران به ایالات متحده چیست؟ راهبرد ما این است: ما داریم رژیم ایران را از لحاظ دیپلماتیک و اقتصادی منزوی می‌کنیم تا اینکه آن‌ها مانند یک کشور عادی رفتار کنند… و در ارتباط با وزارت دفاع نیز شاهد هستیم که اکنون بازدارندگی نظامی ما هم احیا شده است.»

همزمان وزارت خارجه آمریکا در پیامی در توییتر در مورد راهبرد واشنگتن در قبال تهران نوشت: «راهبرد ما این است: انزوای دیپلماتیک، فشار اقتصادی و بازدارندگی نظامی.»

دولت آمریکا که اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه و بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد، ضمن احیای تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، کشورهای جهان را هم برای عدم همکاری اقتصادی با ایران تحت فشار قرار داده است. واشنگتن همزمان چند هزار نیروی نظامی را به بهانه ایجاد بازدارندگی در برابر ایران، به غرب آسیا اعزام کرده است.

انتهای پیام/ق