پاکسازی ارتفاعات درکه در روز زمین پاک
پاکسازی ارتفاعات درکه در روز زمین پاک

اعضای گروه خیریه همیاران به مناسبت (روزجهانی زمین پاک) به پاکسازی ارتفاعات درکه رفتند. به گزارش جوانان آینده نگر ، این گروه مردم نهاد فعالیت های خود را درقالب <خیریه> از اواخر سال۹۰ باهدف کمک به خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار با تحت پوشش گرفتن پنج خانواده شروع کرد اما اکنون و پس […]

اعضای گروه خیریه همیاران به مناسبت (روزجهانی زمین پاک) به پاکسازی ارتفاعات درکه رفتند.
به گزارش جوانان آینده نگر ، این گروه مردم نهاد فعالیت های خود را درقالب <خیریه> از اواخر سال۹۰ باهدف کمک به خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار با تحت پوشش گرفتن پنج خانواده شروع کرد اما اکنون و پس از گذشت بیش از هفت سال به لطف خدا و مهر بی پایان خیرین بیش از ۵۰ خانواده را تحت پوشش دارد . عمده فعالیت های این گروه شامل اهدای پک هایی ازقبیلِ پک ارزاق یا همان سبدکالا دربرخی مناسبت های ملی مذهبی ( شب عید ، شب یلدا ،ماه رمضان و ماه محرم )، پک تحصیلی شامل لوازم التحریر کیف و کفش ویژه دانش آموزان نیازمند در آغاز سال هر سال تحصیلی ، اهدای لباس نو برای شب عید و لباس گرم برای زمستان ،کمک هزینه عروسی برای خانواده های نیازمند، کمک درمانی شامل خرید و تهیه دارو و کمک هزینه عمل بیماران تحت پوشش گروه و همچنین برگزاری جشن در آسایشگاه ها و مراکز بهزسیتی و خانه سالمندان می باشد .
علی رغم گستردگی فعالیت ها، این گروه رسالت فرهنگی خودش را فراموش نکرده و از سال ۹۶ با راه اندازی شاخه ای به نام ” همیاران طبیعت” با شعار” حفاظت از زمین مأموریت ماست ” در تلاش است تا محیط و بستری را فراهم کند تا جوانان بتوانند علاوه بر کوهنوردی و طبیعت گردی در کنار دوستان و خانواده خود به محیط زیست اطراف خود توجه ویژه نمایند و آنرا از ضایعات پلاستیکی که بلای جان این سرمایه خدادادی است پاک نمایند.
در همین راستا ماهانه یک گردهمایی در دل طبیعت زیبا با هدف کوهنوردی و پاکسازی محیط زیست توسط این گروه برگزار می شود .
آخرین گردهمایی این گروه که گوشه ای از تصاویر آنرا مشاهده میکنید به مناسبت “روز زمین پاک ” با حضور تعدادی از جوانان پایه کار این گروه در درکه برگزار شد در این برنامه که در حدود ۴ ساعت به طول انجامید جوانان آینده نگر این مرز و بوم در یک محیط سالم و خانوادگی به کوهنوردی و پاکسازی منطقه درکه پرداختند.
شایان ذکر است جذب نیرو و عضویت در این گروه برای عموم آزاد می باشد . کافیست انسانی طبیعت دوست و یا عاشق کارهای انسان دوستانه باشید و پیچ این گروه در اینستاگرام به نشانی @hamyaran_Charity را دنبال کنید تا از برنامه ها و فراخوان های شان مطلع شوید .