کریستی تابلوی تقلبی «مونالیزا» را به حراج می گذارد/پیش بینی فروش ۳۰۰ هزار یورویی
کریستی تابلوی تقلبی «مونالیزا» را به حراج می گذارد/پیش بینی فروش ۳۰۰ هزار یورویی

تابلوی نقاشی موسوم به «مونالیزای هکینگ» که بسیاری از کارشناسان آن را بی ارزش می خوانند، قرار است ماه جاری میلادی در حراج آنلاین کریستیز فروخته شود. به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس به نقل از نیوزباز، این نقاشی است که برخی از کارشناسان آن را بی ارزش می دانند. با این وجود، یک کپی از تابلوی «مونالیزا» در ماه […]

تابلوی نقاشی موسوم به «مونالیزای هکینگ» که بسیاری از کارشناسان آن را بی ارزش می خوانند، قرار است ماه جاری میلادی در حراج آنلاین کریستیز فروخته شود.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس به نقل از نیوزباز، این نقاشی است که برخی از کارشناسان آن را بی ارزش می دانند. با این وجود، یک کپی از تابلوی «مونالیزا» در ماه ژوئن در حراجی کریستی در یک فروش آنلاین اختصاصی زیر چکش حراج می رود. تخمین زده می شود قیمت آن که متعلق به «ریموند هکینگ» مجموعه دار بوده بین ۲۰۰،۰۰۰ تا ۳۰۰،۰۰۰ یورو ، یا تقریباً ۲۴۵،۰۰۰ تا ۳۶۷،۰۰۰ هزار دلار به فروش برسد.

اثر نقاشی موسوم به «مونالیزای هکینگ» که بسیاری از کارشناسان آن را بی ارزش می خوانند، قرار است ماه جاری میلادی در حراج آنلاین کریستیز فروخته شود.

این اثر کپی در دهه ۵۰ میلادی توسط «ریموند هکینگ» مجموعه دار از یک فروشنده در شهر نیس فرانسه خریداری شد و از آن زمان به «مونالیزای هکینگ» معروف است.

این مجموعه دار مشهور دنیای آثار هنری سال ها تلاش کرد تا این اثر را به عنوان یکی از نسخه های اصلی «مونالیزا» که توسط خود داوینچی خلق شده اثبات کند ولی در این کار موفق نشد و کارشناسان همچنان بر این عقیده اند که این یک کپی با دقت و ریزه کاری بالا بوده و اثر داوینچی بزرگ نیست.

در سال ۱۹۱۱ میلادی که تابلوی اصلی «مونالیزا» از موزه لوور دزدیده و بعد دوباره بازگردانده شد، بحث ادعای نسخه های کپی این اثر مهم داوینچی قوت گرفت.

انتهای پیام/