کهکشان‌هایی که در اثر ادغام ۲ کهکشان دیگر شکل گرفته‌اند
کهکشان‌هایی که در اثر ادغام ۲ کهکشان دیگر شکل گرفته‌اند

به تازگی تصاویری از شش کهکشان منتشر شده که حاصل ادغام دو کهکشان هستند و تلسکوپ فضایی هابل آنها را ثبت کرده است. به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌نت، پژوهشگران ناسا و آژانس فضایی اروپا، تصاویری را از شش کهکشان منتشر کرده‌اند که حاصل ادغام دو کهکشان هستند و […]

به تازگی تصاویری از شش کهکشان منتشر شده که حاصل ادغام دو کهکشان هستند و تلسکوپ فضایی هابل آنها را ثبت کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌نت، پژوهشگران ناسا و آژانس فضایی اروپا، تصاویری را از شش کهکشان منتشر کرده‌اند که حاصل ادغام دو کهکشان هستند و تلسکوپ فضایی هابل آنها را ثبت کرده است.

در توضیح این پروژه آمده است: طی رویدادهای نادر ادغام، تغییرات چشمگیری در ظاهر و محتوای ستاره‌ای کهکشان‌ها رخ می‌دهد. این سامانه‌ها، آزمایشگاه‌های بسیار خوبی برای ردیابی تشکیل خوشه‌های ستاره‌ای تحت شرایط مفرط فیزیکی هستند.

این شش برخورد، به پروژه هابل موسوم به «HiPEEC» تعلق دارند که برای درک بهتر تشکیل ستاره در این فضاهای کیهانی صورت می‌گیرد.

خوشه‌های متراکم ستارگان، به صورت چشمگیری در میان این کهکشان‌های در حال ادغام تشکیل می‌شوند. این خوشه‌های ستاره‌ای، بسیار درخشان هستند و شواهدی گویا را در مورد برخوردهای کیهانی که مدت‌ها پیش روی داده‌اند، ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/