۱۰ هزار و ۲۵ نفر در استان تهران بیکار شده‌اند
۱۰ هزار و ۲۵ نفر در استان تهران بیکار شده‌اند

معاون امور اقتصادی استانداری تهران، گفت: در استان تهران ۱۰ هزار و ۲۵ نفر با توجه به شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند. محمد امامی امین معاون امور اقتصادی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز جلسه‌ای با حضور مدیران اقتصادی استان به صورت مشترک با اتاق اصناف […]

معاون امور اقتصادی استانداری تهران، گفت: در استان تهران ۱۰ هزار و ۲۵ نفر با توجه به شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند.

محمد امامی امین معاون امور اقتصادی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز جلسه‌ای با حضور مدیران اقتصادی استان به صورت مشترک با اتاق اصناف و صنایع برگزار شد و در این جلسه به مشکلات مشاغلی که در شیوع کرونا دچار تعطیلی شده‌اند، رسیدگی شد.

وی بیان داشت: دولت در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در موضوع شیوع ویروس کرونا بسته حمایتی در نظر گرفته که در این جلسه سهم استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که کمک‌های بلاعوض و تسهیلات اعتباری با بهره ۱۲ درصد به واجدین شرایط داده شود که بخشی از این سود تسهیلات را دولت و بخشی دیگر را کارفرمایان و صاحبان صنعت پرداخت می‌کنند.

معاون امور اقتصادی استانداری تهران ادامه داد: مقرر شد اتاق اصناف و اداره کل تأمین اجتماعی جمع‌بندی لازم را در این خصوص انجام دهند و نهایتاً در روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی‌های لازم را جهت اجرای تصمیمات اتخاذ کنند.

امامی امین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه تعداد از افراد در استان تهران به واسطه شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند، گفت: ۱۰ هزار و ۲۵ نفر بر اساس گزارش‌های واصله با توجه به شیوع این ویروس بیکار شده‌اند که عمده آنها کارگران، مشاغل خدماتی، مشاغل گردشگری و دیگر موارد است.

وی یادآور شد: این بسته‌های حمایتی مربوط به افرادی می‌شود که حق بیمه برای آنها پرداخت شده است.