۱۰۰۰ نهال چنار تا پایان سال در ولیعصر کاشته می‌شود
۱۰۰۰ نهال چنار تا پایان سال در ولیعصر کاشته می‌شود

به گفته مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران تا پایان سال در خیابان ولیعصر(عج) ۱۰۰۰ اصله درخت چنار کاشته می‌شود. علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس گفت: درخت‌های چنار خیابان ولیعصر برخی دچار مشکلاتی نظیر پوسیدگی شده بودند. وی افزود: از […]

به گفته مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران تا پایان سال در خیابان ولیعصر(عج) ۱۰۰۰ اصله درخت چنار کاشته می‌شود.

علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس گفت: درخت‌های چنار خیابان ولیعصر برخی دچار مشکلاتی نظیر پوسیدگی شده بودند.

وی افزود: از آنجا که باید درختان فرسوده با نهال های تازه جا به جا شود در سال گذشته حدود ۱۸۴۰ اصله نهال در خیابان ولیعصر کاشته شد.

مختاری گفت: اتفاقا این نهال‌های کاشته شده رشد خوبی داشته و به طور کامل اصطلاحا گرفته است و جوانه زده است.

مدیرعامل سازمان بوستانها تصریح کرد: امسال هم در اواخر دی و بهمن بنا داریم تا ۱۰۰۰ اصله نهال چنار در خیابان ولیعصر بکاریم.

وی ادامه داد: به این ترتیب مشکل کچلی برخی بخش‌های خیابان ولیعصر و همچنین جا به جایی درخت‌های کهنسال پوسیده با نهالهای جوان حل خواهد شد.

مختاری در پاسخ به این سوال که نهالهای تازه چگونه آبیاری می‌شوند گفت: بخش عمده این نهالها در مسیر نهرهای خیابان ولیعصر کاشته شده اند که از همین طریق آبیاری می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بوستانها تصریح کرد برای بخش شمالی خیابان ولیعصر هم که شاید نهالها به آب جوی و نهرها دسترسی نداشته باشند آبیاری قطره ای در نظر گرفته شده است.

وی همچنین در خصوص استفاده از نهال چنار نیز گفت: بررسی های اقلیم شناسی و همچنین گیاه شناسی نشان می‌دهد که گونه چنار برای شهر تهران گونه مناسب تری از سایر درختان است.

انتهای پیام/